Ножі з серрейторною, зубчастою, або хвилеподібною заточкою Київ, Харків, Дніпропетровськ достатньо поширені і застосовуються для виконання різних завдань, пов'язаних з розрізанням різних матеріалів. Саме визначення «серрейтор» (serrated англ.) - зазубрений, пилкоподібний має на увазі наявність на ріжучій кромці леза зубців певної форми і розміру, залежно від передбачуваного виду робіт. Винахідником серрейторної заточки вважається Франц Гюде (Franz Güde), син засновника мануфактури Карла Гюде, в німецькому місті Золінген, що спеціалізується на виробництві ножів і різального інструменту. Франц Гюде в тридцятих роках минулого століття вперше застосував хвилеподібну заточку з гострими зубцями, так звану "хвилеподібну заточку Güde", яка значно підвищує ріжучу здатність леза ножа і стійкість краю до можливого швидкого затуплення.
 
 
 
     Серрейторна заточка ріжучої краю ножа володіє цілим рядом особливостей в порівнянні із звичайною, плейновой (гладкою) заточкою. Особливість геометрії різального краю серрейтора обумовлює в 1,5-2 рази більшу її лінійну довжину, ніж у гладкої ріжучої кромки, дозволяючи збільшити протяжність різу і його ефективність за один рух, полегшує розрізання навіть твердих і волокнистих матеріалів. Так як при розрізанні початкове навантаження припадає на вершини зубців або хвиль, які як би вгризаються в матеріал, розриваючи його, площа контакту з поверхнею не велика, що значно полегшує різ. В цей же час западини зубців або хвиль не беруть участі у процесі, довше залишаючись гострими. При роботі з серрейторним лезом різ відбувається під різними кутами, що ефективно при розрізанні волокнистих і багатошарових матеріалів, таких як канати, шнури, мотузки, стропи, сітки, канати, ремені і т.д. Серрейторна заточка ріжучого краю ножа ассиметрична відносно площини леза і виконується, як правило, лише з одного боку. На якість розрізу серрейторним зубчастим лезом величезний вплив має кут заточування, кількість і форма його зубців. Зазвичай це один широкий і два вузьких, округлої або гострої форми.
 
                                                      
 
     В даний час існує декілька видів серрейторного заточування, що розрізняються як формою і розміром зубців, так і місцем розташування його на клинку, кожен з яких найкращим чином пристосований для виконання конкретних функціональних завдань. Серрейторна заточка може бути суцільною, розміщуючись по всій довжині ріжучої кромки, а може займати тільки частину клинка в комбінації з плейновою, гладкою заточкою решти леза. Такий варіант заточення називають «напівсеррейтор» і його, як правило, використовують у спеціальних ножах рятувальних служб, Стропорізах, ножах для спецслужб, бойових, туристичних, для походів, розкладних, мисливських, рибальських, ножах для дайвінгу тощо. Хвиляста серрейторна заточка SCALLOPED (хвилеподібна, гребінчата) зазвичай використовується в кухонних ножах і ідеально підходить для нарізки хліба і продуктів з твердою шкіркою і м'яким внутрішнім шаром (свежевипеченний хліб, кавун, ананас, диня). Також ніж з подібною заточкою може відмінно виконувати функції ножа-слайсера для акуратної нарізки м'яса, бо залишає більш рівний і гладкий зріз, ніж звичайний серрейтор, що володіє досить не рівною лінією розрізу. Серрейторна мікрозубчаста (до 1 мм) заточка впевнено ріже і добре справляється з замороженим м'ясом, томатами, стейками, причому гострота мікросеррейтора зберігається майже в п'ять разів довше, ніж звичайна заточка. Однак, поряд великими перевагами серрейторного заточування, воно має і ряд недоліків. Серрейтор досить складний у заточці й вимагає для цього досить високих навичок, пристроїв та матеріалів. Деякі види робіт дуже складно, незручно або взагалі неможливо виконати ножем із серрейторною заточкою, а робота з в'язкими матеріалами засмічує дрібні зубці і вимагає їх додаткового очищення. Різ серрейторного леза досить не рівний, а особливість односторонньої заточки істотно впливає на якість і безпеку різу для правшів і лівшів.
 
                                                  
     Заточка ножів з серрейторним лезом Київ, Одеса, Луганськ потрібна і можлива, але не так часто, як ножів із звичайною гладкою заточкою. Процес заточування серрейторногор леза вимагає чималого досвіду і знань тонкощів геометрії клинів конкретного серрейтора, методик і правил заточувального виробництва. Крім того, не всі серрейторні леза підлягають перезаточуванню. Заточка серрейтора проводиться з активної сторони, там, де розташовані площини зубців, за допомогою вузького конічного бруска або спеціального алмазного стрижня. Для успішного заточування серрейторной ріжучої кромки необхідно, в першу чергу, вибрати якісні абразивні матеріали та пристосування, які досить широко представлені в цьому сегменті ножового ринку. Важливим моментом є поетапне проведення процесу заточування з використанням абразивів різної зернистості за принципом переходу на більш дрібне зерно з появою відчутного задирки на зворотному боці від заточуваного. Процес заточування можна вважати завершеним, коли задирок зникне або відвалитися самостійно, а ріжуча частина серрейтора стане гладкою, без помітних слідів від абразиву. Не рідко застосовується заточка і правка серрейтора із зворотного боку на плоскому, мелкозернистому абразиві легкими рухами. Все ж заточку якісного, дорогого серрейторного ножа краще довірити досвідченим, професійним майстрам, що мають досвід роботи з настільки специфічними ножами, і які гарантують високу якість проведених робіт зі збереженням унікальних різальних властивостей серрейтора.
 
                                                      
 
     Купити ножі з серрейторною, зубчастою, або хвилеподібною заточкою Київ, Львів, Запоріжжя, Миколаїв пропонуємо на сайті інтернет магазину посуду Posudoff com. ua. у розділі «Все для нарізання і обробки». Ножі з серрейторною, зубчастою, або хвилеподібною кромкою купити дешевше і вигідніше на нашому сайті Посудофф кім. уа. дозволяє постійно діюча система знижок і подарунків і безкоштовна кур'єрська доставка товару по всій Україні, у разі оформлення замовлення на суму понад 250 гривень